Czcionka:

Kontrast:

Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka? – Zygfryd Witkiewicz, Spotkanie autorskie

Data publikacji: 3 listopada 2023, 12:11

Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej zaprasza na spotkanie autorskie z naszym wykładowcą, profesorem Zygfrydem Witkiewiczem. Podczas tego wydarzenia poruszane będą zagadnienia, które są bliskie nam wszystkim i które są wciąż niezmiennie aktualne. Porozmawiamy o miejscu człowieka w otaczającym go świecie, o tym, czy rzeczywiście jesteśmy władcami naszej planety, dlaczego powinniśmy o nią dbać i w jaki sposób to robić? Od dawna wiadomo, jak zgubne dla naszej planety są niektóre działania człowieka: zanieczyszczenie środowiska spowodowane groźnymi substancjami chemicznymi, konflikty zbrojne, pandemie, nadmierny konsumpcjonizm, dlatego podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytania czy nie zabrnęliśmy już w tym wszystkim za daleko oraz czy jest jeszcze dla nas nadzieja? Te wszystkie zagadnienia dotyczą człowieka bezpośrednio, dlatego wspólnie powinniśmy dbać o ekologiczną świadomość, a przede wszystkim zacząć zmieniać świat od siebie. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie pierwszym, małym krokiem w tym kierunku.
Choć poruszane tematy oscylują wokół człowieka, nie będą one jedyne. Jeśli wystarczy nam czasu, będziemy mogli porozmawiać na tematy mówiące o początkach Ziemi, jej budowie, czy zjawiskach zachodzących w środowisku.
Spotkanie będzie skupione wokół dwóch popularnonaukowych książek, których współautorem jest profesor Zygfryd Witkiewicz:

„Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka?”
Zygfryd Witkiewicz, Waldemar Wardencki, Anna Świercz
Bogucki Wydawnictwo Naukowe
Rok wydania: 2021

„ Ziemia i środowisko”
Zygfryd Witkiewicz, Starodub Władimir, Tetiana Starodub, Sławomir Michałkiewicz
Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2023

Te przepięknie wydane woluminy są napisane przystępnym językiem
i powinny być lekturą obowiązkową dla wszystkich, którym los naszej planety nie jest obojętny.
Zygfryd Witkiewicz – profesor zwyczajny w Wojskowej Akademii Technicznej. Wykładowca na Wydziale Chemii. Jest współautorem kilku podręczników akademickich dotyczących chromatografii oraz jest Członkiem Zespołu Analizy Chromatograficznej i Technik Pokrewnych KChA PAN.
ZAPRASZAMY !!!

Źródło: https://bg.wat.edu.pl/aktualnosci/


dr hab. inż. Anna Spadło, prof. WAT