Czcionka:

Kontrast:

Zaproszenie dla studentów, doktorantów i absolwentów na spotkanie z przemysłem chemicznym

Data publikacji: 19 października 2023, 08:42

Spotkanie z przemysłem chemicznym dla studentów, doktorantów i absolwentów

Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) serdecznie zaprasza wszystkich studentów i środowiska uczelniane do udziału w spotkaniu z przedstawicielami największych firm branży chemicznej w Polsce: Grupy CIECH, Grupy ORLEN, BASF Polska, Amargo i Symbase.

W trakcie wydarzenia eksperci z największych firm chemicznych w Polsce:
– opowiedzą o funkcjonowaniu reprezentowanych przez nich przedsiębiorstw chemicznych,
– wskażą najbardziej oczekiwane kwalifikacje do pracy w branży chemicznej,
– omówią oferty pracy, programy stażowe i praktyki kierowane dla studentów i absolwentów kierunków technicznych,
– zaprezentują dotychczasowe działania prowadzone z uczelniami.

Spotkanie odbędzie na platformie Zoom Webinar w środę 25 października br. w godz. 10.00-11.30.

Link do wydarzenia: https://pipc.org.pl/events/start-kariery-w-branzy-chemicznej-spotkanie-dla-studentow-i-absolwentow-w-ramach-programu-chemhr/.

Link do rejestracji: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_-v2da5XXQ_aZsNGpxq3-wg

Spotkanie może być świetną okazją do ukierunkowania swojej ścieżki zawodowej i znalezienia przyszłego pracodawcy!

O firmach biorących udział w spotkaniu:

Amargo

Firma doradczo-produkcyjna, której kluczowym obszarem działań są konsulting i audyty (w tym studia przypadków, analizy wykonalności, budżetowanie), projektowanie, produkcja i montaż zbiorników chemoodpornych oraz zbiorników na wodę wraz z kompletnymi instalacjami przemysłowymi.

BASF Polska

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, kosmetyczną, tworzywa sztuczne, rozwiązania dla rolnictwa, lakiery oraz katalizatory samochodowe. Funkcjonuje tu zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory). Firma zatrudnia ponad 740 pracowników. Wartość sprzedaży BASF w Polsce za 2021 rok wyniosła 1 412 mln euro. Jesteśmy firmą zaangażowaną w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Naszym klientom dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania przyczyniające się do skutecznej ochrony klimatu. Od 2010 roku BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego dla dzieci i młodzieży w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ponadto w zakresie popularyzacji nauki chemii prowadzimy projekt edukacyjny „chemiatomy” oraz realizujemy wiele wspólnych działań edukacyjnych z polskimi szkołami i uczelniami wyższymi.

Grupa CIECH

Działalność Grupy obejmuje produkcję, handel i dystrybucję chemikaliów, a także działalność usługową ukierunkowaną na kompleksową obsługę rynku krajowego i zagranicznego. Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, oferując sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. Spółka posiada osiem zakładów produkcyjnych w trzech europejskich krajach – Polsce, Niemczech i Rumunii.

ORLEN

Największy w Polsce producent i dystrybutor produktów naftowych i petrochemicznych. Zajmuje się przerobem ropy naftowej na takie produkty jak: benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne. Prowadzi także poszukiwania, rozpoznawanie i wydobycie węglowodorów oraz wytwarza, prowadzi dystrybucję i obrót energią elektryczną i cieplną.

Symbase

Polski producent i dystrybutor chemii specjalistycznej, który działa na rynku od 2009 roku. Swoją działalność koncentruje wokół kilku branż: budowlana, kosmetyczna, farmaceutyczna oraz spożywcza. Kluczowym obszarem aktywności jest działalność badawczo-rozwojowa. W nowym laboratorium o powierzchni 500 m2, zlokalizowanym w siedzibie firmy pod Poznaniem, zespół R&D prowadzi badania laboratoryjne produktów finalnych w różnych aplikacjach.


dr hab. inż. Anna Spadło, prof. WAT