Czcionka:

Kontrast:

Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza na bezpłatne webinarium w ramach akcji #womeninscience. Dołącz do nas!

Data publikacji: 8 lutego 2024, 09:15

Studiujesz kierunek techniczny i chcesz się rozwijać w nowych technologiach? Szukasz pierwszej pracy? Nie jesteś pewna, jak opisać swoje doświadczenie, aby dobrze prezentowało się w CV? A może dopiero rozważasz studia politechniczne i wahasz się, który kierunek będzie dla Ciebie najlepszy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania i wiele innych znajdziesz podczas webinarium na żywo „Kobiety podbijają świat technologii. Ty też możesz!”.

Już 13 lutego Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza na bezpłatne webinarium w ramach akcji #womeninscience. Dołącz do nas! Spotkaj się z prelegentkami – absolwentkami WAT – liderkami, mentorkami i pionierkami doświadczonymi w obszarach nowych technologii.

Podczas webinarium swoją perspektywą podzielą się z Tobą:

Martyna Gołaszewska – Enterprise Software Engineering Manager w Wolters Kluwer Polska. Absolwentka Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT.

Klaudia Kurpiewska – Software Systems Engineer w Boeing. Absolwentka Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT.

Anetta Lasota – Head of Service Process Management Team oraz Product Owner w firmie thyssenkrupp. Absolwentka Wydziału Cybernetyki WAT.

Olga Markowska – Technical Sales Representative for Data Center Solutions w Dell Technologies oraz wykładowczyni w Wojskowej Akademii Technicznej. Absolwentka Wydziału Nowych Technologii i Chemii WAT.

Jak studia techniczne pomogły im znaleźć się w obecnym miejscu? Jak zaczynały i co warto zrobić już teraz, aby rozwijać swoją karierę i zdobyć wymarzoną pracę? Jak kobiety podbijają STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics)?

Spotkanie poprowadzi Wiktoria Rafalak, studentka Instytutu Optoelektroniki WAT, laureatka konkursu Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) za najlepszą pracę dyplomową z dziedziny badań kosmicznych.

Chcesz zadać pytanie naszym prelegentkom? Wyślij je już teraz na: questions@wat.edu.pl.

***

Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce #womeninscience. Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce – obchodzony 11 lutego – został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy organizacji wspierających rozwój kobiet i dziewcząt w dziedzinach STEM (akronim, ang. science, technology, engineering, mathematics). W tym obszarze nadal występują ogromne nierówności, a działania na rzecz popularyzacji kierunków technicznych wśród kobiet mają na celu osiągnięcie niezbędnej równowagi.


Dominika Naruszko

Projekt graficzny: Sebastian Jurek, Dominika Naruszko